Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej - „Razem na Święta”. Celem akcji było budowanie wspólnot, udzielenie pomocy i wsparcia, umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Członkowie Szkolnego Koła PCK przygotowali kartki świąteczne oraz drobne upominki dla mieszkańców Potoka. Udali się również z życzeniami bożonarodzeniowymi do Środowiskowego Domu Samopomocy znajdującego się na terenie naszej miejscowości.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji musiały być przeprowadzone zgodnie z reżimem sanitarnym, co spowodowało ograniczenie możliwości szerszej pomocy i wsparcia. Pomimo trudnej sytuacji uczniowie klas VI –VIII wykazali się wrażliwością i odpowiedzialnością, włączając się w prace w ramach wolontariatu.

Koordynatorem akcji „Razem na Święta” w naszej szkole była opiekunka SK PCK– p. Agata Misygar-Grzesik.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia.

Autor: Agata Misygar-Grzesik

„Razem na Święta” 2020