Dworek w Żarnowcu i mistrzyni Konopnicka stały się nieoczekiwanie w tym roku naszym szkolnym leitmotivem.

Już jesienią piątka utalentowanych uczennic opublikowała artykuł na portalu naukowym Narodowego Centrum Kultury.

W swojej publikacji autorki próbowały odpowiedzieć na pytanie co ma wspólnego Maria Konopnicka i Louis Vuitton, a przygotowany przez nie tekst spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem wytrawnych recenzentów.

Klamerka spinającą fabułę białego dworku w Żarnowcu i jego słynnej właścicielki, był udział dzieci z klas I –III w konkursie Wiersze Marii Konopnickiej oczami dzieci, zorganizowanym przez krośnieński oddział Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

Konkurs zakończył się sukcesem naszego pierwszaka – Krystiana Trybca, który został laureatem drugiego miejsca. Krystek wykonał uroczą ilustrację do utworu O krasnoludkach i sierotce Marysi.

Autor: Mariola Pacek

.

Dworek nad Jasiołką i mistrzyni pióra…

16 czerwca 2020