W grudniu i styczniu  Samorząd Uczniowski przeprowadził ogólnopolską akcję charytatywną „Góra Grosza”. Celem corocznej akcji jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną. Jak co roku akcja ta, przybrała w naszej szkole formę konkursu na najwyższą zebraną kwotę w klasie.

17 lutego przedstawicielki SU podliczyły zebrane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach. Klasy rywalizując między sobą zebrały razem kwotę 153,98 zł. W zbiórce groszy udział wzięły klasy: I, II, VI, VII i VIII. Najwięcej groszy zebrała klasa I która zajęła I miejsce, II miejsce zdobyła klasa II, a na III miejscu uplasowała się klasa VI.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej rywalizacji za rok!

Finał akcji "Góra grosza 2019-2020"

17 lutego 2020