6 marca w Długiem odbyły się XXXVII Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali: Nadia Sitar z klasy V, Klaudia Dobrowolska z klasy VI, Magdalena Skórka z klasy VII oraz Mateusz Adamczuk z klasy VIII. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych , zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji pożarnictwa. Nad merytorycznym i praktycznym przygotowaniem naszych uczniów z ramienia OSP Potok czuwali dh Eliza Janeczek oraz dh Mateusz Dembiczak, którym bardzo dziękujemy za pomoc.

Zmagania rozpoczął test pisemny, po którym najlepsi uczniowie spośród trzech grup wiekowych przystąpili do części ustnej. Turniej zakończył się sukcesem dla naszej uczennicy z klasy VII Magdaleny Skórki, która wywalczyła III miejsce. Nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju otrzymał również Filip Janeczek reprezentujący OSP Potok.

Gratulujemy !!!

Wpisnay przez: Administrtator