Na Dzień Ziemi 2021 uczniowie klasy I otrzymali dyplom, potwierdzający udział w programie EkoEksperymentarium i zdobycie umiejętności Mistrzów Ekologii. Dzieci realizowały projekt on-line w formie atrakcyjnej gry, mającej na celu uczenie i rozwijanie dobrych praktyk ekologicznych u dzieci takich jak: świadome  robienie  zakupów, sprzątanie oszczędzanie  wody.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej otrzymali także w kwietniu certyfikat "Kubusiowych Przyjaciół Natury" .W ramach realizacji tego programu, najmłodsi uczniowie z naszej szkoły, poznali zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczyli się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania owoców i warzyw.

Uczniowie  klas starszych uczestniczyli w pogadankach tematycznych, oglądali filmy o tematyce ekologicznej i rozwiązywali ekologiczną krzyżówkę przygotowaną na Dzień Ziemi 2021.

Mistrzowie Ekologii na Dzień Ziemi 2021

22 kwietnia 2021