Uczniowie klasy II i III na lekcjach muzyki powitali wiosnę piosenką, grą na instrumentach i tańcem z chustkami. Podczas występu dzieci zaprezentowały się w piosence „Maszeruje wiosna”.  Zagrały na instrumentach perkusyjnych akompaniament do utworów związanych z wiosną. Wysłuchały utworów muzyki klasycznej z wiosną w tytule: Antoniego Vivaldiego, Franciszka Schuberta i Feliksa Mendelssohna, którzy już przed wiekami, potrafili cieszyć się tą najpiękniejszą porą roku. Jako że wiosna, to czas budzenia się do życia przyrody, nie zabrakło również układów tanecznych. Był śpiew, śmiech, zabawy z piosenką, jednym słowem popędziliśmy zimę skutecznie, a powitaliśmy Wiosnę kolorowo i radośnie.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania, na którym nasi uczniowie prezentują swoje umiejętności.

Auror: Wioletta Zygmunt

Muzyczne powitanie wiosny