Franciszek Styś z klasy II i Julia Zych z klasy VII otrzymali nagrody w konkursie plastycznym "Nietoperz da się lubić", zorganizowanym w ramach XVII Podkarpackiej Nocy Nietoperzy przez oddział podkarpacki Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód przy udziale wielu instytucji w tym Gminy Korczyna, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polskiej Akademii Nauk, Lasów Państwowych oraz Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz Polskiej Akademii Nauk.

Wręczenie nagród miało miejsce w sobotę 25 września br. w sali widowiskowej Domu Ludowego w Czarnorzekach. Julia zdobyła II miejsce w kategorii klas VII - VIII, a  Franciszek wyróżnienie w kategorii klas I - III. Dzieciom towarzyszyli rodzice.

Gorąco gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Elżbieta Bajger.

Ciekawostka: w Polsce żyje 26 gatunków nietoperzy i jest to druga co do wielkości grupa ssaków w naszym kraju. Od kilkunastu lat miłośnicy tych znajdujących się pod całkowitą ochroną zwierząt, spotykają się w gminie Korczyna na "Nocy Nietoperzy"

Nagrody w konkursie plastycznym "Nietoperz da się lubić"

28 września 2020