Szkoła Podstawowa w Potoku przystąpiła do ogólnopolskiego wydarzenia pn. Narodowy Dzień Sportu, który przypadł w sobotę 19.09.2020r. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Zwalcz Nudę z Warszawy.

Przed południem w naszej szkole odbył się Turniej Siatkarski, w którym udział wzięli uczniowie z klas VI – VIII. Do rozgrywek zgłosiły się trzy drużyny, które chciały spędzić wolną sobotę aktywnie i sportowo. Turniej odbył się na nowo powstałym boisku do piłki siatkowej obok naszej szkoły i obfitował w wiele ciekawych akcji. Rozgrywki toczyły się na wysokim poziomie z poszanowaniem zasad fair-play.

Zespoły wystąpiły w następujących składach:

Kl VI A – Patryk Siekaniec, Filip Piotrowski, Bartosz Lisowski

Kl VI B – Igor Walus, Aleksandra Chrobak, Maja Brańska oraz uczeń klasy VIII Jakub Lisowski

KL VII – Mikołaj Strugała, Klaudia Dobrowolska, Szymon Czelny

Zwycięzcą turnieju okazała się klasa VI A, która po zaciętym spotkaniu finałowym pokonała VII klasę.

Szkolnym organizatorem Narodowego Dnia Sportu był pan Bartosz Kazalski.

Wyniki:

VI A (20:18 18:20 15:10) VI B

VII (20:7 20:5) VI B

VI A (20:14 20:13) VII

Gratulujemy wyniku i sportowej rywalizacji!

Autor: Agata Kazalska

Wpisany przez:Administrator