Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 w naszej szkole – podobnie, jak w innych polskich szkołach - znacznie różniło się od tych z lat ubiegłych. Tradycyjną, uroczystą akademię z udziałem wszystkich uczniów i ich wychowawców zastąpiło tym razem powitanie pierwszoklasistów.

Dziewczęta ze starszych klas przygotowały pomysłowe, happeningowe przywitanie dla małych adeptów edukacji: domino z książek i chmurki z napisami o zasadach bezpieczeństwa w szkole.

Kolorowymi dyplomami i ciepłymi słowami powitała nowych wychowanków Dyrektor Szkoły Agata Kazalska i Teresa Korona - Garbacik – wychowawczyni klasy.

Dodatkowym clou tego wrześniowego dnia była obecność na inauguracji nowego roku Andrzej Dziugana – wicedyrektora Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie. Wręczył on nagrodę Krystianowi Trybcowi –laureatowi II miejsca w Powiatowym Konkursie Plastycznym Wiersze Marii Konopnickiej oczami dzieci.

W jakże odmiennej uroczystości udział wzięli również wychowawcy, rodzice oraz uczniowie klas II i III.

Po wspólnej Mszy św. w Kościele parafialnym pw. Andrzeja Boboli w Potoku odbyło się w gmachu szkolnym spotkanie z wychowawcami uczniów klas IV – VIII.

Autor: Mariola Pacek

Nowy rok szkolny 2020/2021