Pod takim tytułem ukazał się na portalu Historia: Poszukaj artykuł Historionautek z naszej szkoły. Strona prowadzona jestnprzez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. W programie Historionauci zachęcano uczniów i uczennice do poznawania historii poprzez szczegół i lokalny kontekst.

Punktem wyjścia do opowiedzenia naszej historii z okresu 1795-1939 (drogi do niepodległości, odbudowa państwa polskiego) był obiekt muzealny z Żarnowca - kufer podróżny autorki Roty.

Autorkami publikacji są: Róża Ekert, Patrycja Lawera, Weronika Lipińska, Małgorzata Targ i Julia Zych. Link do artykułu!!!

Gratulujemy!

Więcej o projekccie: Historia: Poszukaj Portal Edukacyjny,

Autor: Mariola Pacek

Prezent od Louis Vuitton dla znanej poetki? Tajemniczy kufer z dworku - Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu