Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. Co rok rośnie liczba uczestników tego niezwykłego przedsięwzięcia.

W ramach Projektu Krokus uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedzają lekcje i zajęcia pozalekcyjne podczas których uczestnicy dowiadują się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście.

W tym roku cebulki krokusów posadziły  - pracujące w naszej szkole panie - Sylwia Gazda i Wioletta Kosiek. Bardzo dziękujemy.

Na zdjęciach również migawki z sadzenia krokusów podczas poprzednich edycji projektu.

The Crocus Club (facebook.com)

Autor: Mariola Pacek

Projekt Krokus w Szkole Podstawowej  im. Edmunda Łozińskiego w Potoku