Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Internetowym Konkursie „Literackie Walentynki” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jedliczu. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa i kształtowanie kultury czytelniczej, pogłębienie wiedzy dotyczącej literatury i jej bohaterów, rozwijanie umiejętności posługiwania się książką oraz innymi źródłami informacji. Zadanie konkursowe polegało na uzupełnieniu testu online, zatwierdzeniu i odesłaniu go bez możliwości kolejnej edycji. Każdy uczestnik za udział w konkursie otrzymał dyplom i drobny upominek.

Po analizie wyników testu komisja konkursowa przyznała miejsca i wyróżnienia uczniom, którzy okazali się najbardziej zaangażowani i dociekliwi. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Aleksandra Rodzinka – uczennica klasy IV – zajęła III miejsce. Wyróżnionych zostało również czworo uczniów – Daria Nowak i Elena Rak (kl. VI) oraz Michał Wiatr i Julia Zych (kl. VII).

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Autor: Agata Misygar-Grzesik

Sukcesy uczniów w "Literackich  Walentynkach"

22 lutego 2021