Święto liczby Pi (Ludolfiny) przypada 14 marca. Uczniowie naszej szkoły uczcili Jej święto ma lekcjach matematyki i edukacji matematycznej. Dzieci młodsze kolorowały symbol liczby Pi i wielkanocne pi-sanki. Uczniowie klas VI - VII także kolorowali, ale online na stronie SuperColoring cyfry, wchodzące w skład liczby Pi. Efektem prac plastycznych jest urocza gazetka szkolna i padlet z liczbą Pi.

W klasach IV - VIII uczniowie brali także udział w Dniu Matematyki 2021 - klasowym konkursie pod hasłem "Ziemia się liczy" czyli Ziemia w liczbach. Celem 24 zadań konkursowych  było pokazanie dzieciom, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia. Interaktywną prezentację konkursową przygotowało Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Mistrzami Dnia Matematyki 2021 zostali:

w klasie IV - Bartłomiej Barsznica i Oliwia Mikosz,

w klasie VI - Szymon Mordarski, Bartosz Lisowski, Elena Rak,

w klasie VII - Mikołaj Strugała, Julia Zych,

w klasie VIII - nie wyłoniono Mistrza

Zwycięzcom gorąco gratuluję, a wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Autor: Michalina Józefowicz

Święto liczby Pi