Uczniowie klas I - III włączyli się do świętowania w dniu 5 maja Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzieci solidaryzowały się z osobami niepełnosprawnymi paradując dumnie po szkole z pomarańczowymi wstążeczkami - symbolami akcji.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są obecne w życiu naszej Szkoły, poprzez aktywną współpracę ze  Środowiskowym Domem Samopomocy w Potoku. Gościmy podopiecznych Ośrodka w czasie szkolnych uroczystości, uczestniczymy wzajemnie w organizowanych piknikach, odwiedzamy się wzajemnie w okresach Świąt. Współpracowaliśmy także z Ośrodkiem w realizacji  projektu, przysposabiającego osoby niepełnosprawne  do pracy.

Działania te promują otwartość i zrozumienie dla potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kształtują w naszych uczniach odpowiedni stosunek do osób niepełnosprawnych, oparty na empatii, godności i szacunku.

Świętowanie Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

05 maja 2021