Dobiegł końca rok szkolny 2019/2020, rok trudny dla edukacji, naznaczony pandemią koronawirusa COVID -19. Większość drugiego półrocza uczyliśmy się zdalnie w naszych domach. Egzamin z tej formy nauczania na odległość zdaliśmy celująco – 95% uczniów i 99% nauczycieli korzystało z nauczania on-line w programie  Microsoft Teams. Wszyscy przeszliśmy błyskawiczny kurs korzystania z cyfrowej technologii komunikacji  i  udało nam się świetnie sprostać wyzwaniu zdalnego nauczania.

Dziękuję serdeczne wszystkim nauczycielom, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali i prowadzili lekcje on-line oraz wspierali uczniów w funkcjonowaniu w tym cyfrowym świecie nauczania.

Dziękuję serdecznie rodzicom za pomoc i stworzenie dzieciom warunków w domu do zdalnego nauczania. Dziękuję także rodzicom, którzy w tym roku szkolnym wspierali klasę swojego dziecka, służąc bezinteresowną  pomocą w organizowaniu wydarzeń klasowych i szkolnych.

Dziękuję gorąco uczniom za właściwy stosunek do obowiązków szkolnych, za zaangażowanie i aktywność w lekcjach on-line, za udział w wirtualnej, pozalekcyjnej działalności szkoły. Gratuluję wszystkim sukcesu edukacyjnego – każdy z Was otrzymał promocję do następnej klasy, wszyscy uczniowie ósmej klasy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. To powód do dumy i zadowolenia.  Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem – biało czerwonym paskiem. Należą do nich: Zofia Ostalecka, Oliwia Slezak-Gruszkoś, Franciszek Styś, Patryk Sitek, Krystian Trybiec, Aleksander Urban – z kasy I; Emilia Michalska, Jakub Czelny, Aleksandra Szlachta, Joanna Stareńczak, Karolina Komisarz, Szymon Grzesik, Natalia Nowak – z klasy II; Maciej Bargieł, Bartłomiej Barsznica, Magdalena Chrobak, Anna Kiszka, Oliwia Mikosz, Milena Mordarska, Gabriel Mordarski, Aleksandra Rodzinka – z klasy III, Elena Rak, Julia Furtek, Zofia Gierula, Daria Nowak, Aleksandra Chrobak – z klasy V; Szymon Czelny, Mikołaj Strugała, Michał Wiatr, Julia Zych – z klasy VI; Róża Ekert – z klasy VIII. Gratuluję serdecznie tym uczniom i ich rodzicom. Świadectwa dzieci z biało-czerwonym paskiem to także sukces rodziców, którzy kształtują w swoich pociechach pozytywny stosunek do nauki i obowiązków szkolnych, wspierają i pomagają dzieciom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Dziękuję Państwu za to serdecznie.

Gratuluję serdecznie Liderom Frekwencji – uczniom ze 100% roczną frekwencją. Dyplomy uznania otrzymali: Patryk Sitek, Krystian Trybiec - z klasy I, Emilia Michalska, Karolina Komisarz – z klasy II, Maciej Bargieł – z klasy III, Elena Rak, Bartosz Lisowski – z klasy V, Julia Zych – z klasy VI, Jakub Lisowski – z klasy VII.

Drodzy absolwenci, gratuluję Wam gorąco ukończenia szkoły, życzę jak najlepszych wyników z egzaminu ósmoklasisty i dostania się do wymarzonej szkoły średniej. Życzę, aby wiedza i umiejętności zdobyte w naszej szkole pozostały z Wami na długie lata i pomogły w dalszym rozwijaniu i kształceniu się. Powodzenia i szerokiej drogi!

.

Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie i Pracownicy Szkoły - życzę Wszystkim serdecznie wspaniałych, słonecznych i zdrowych wakacji. Proszę – uważajcie na siebie, przestrzegajcie zaleceń sanitarnych,  aby bezpiecznie i zdrowo spędzić czas zasłużonego wypoczynku i powrócić we wrześniu do szkoły. Udanych wakacji!

Rok szkolny 2019/2020 uważam za zamknięty.

Agata Kazalska

Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie i Pracownicy