Program "Trzymaj formę" propaguje zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Nasza szkoła corocznie, od wielu lat realizuje program "Trzymaj formę". W tym roku także zgłosiliśmy swój udział. Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Zadania projektowe będą realizowane na lekcjach  języka polskiego, biologii, przyrody, plastyki, informatyki i wychowania fizycznego. Szkolnym koordynatorem programu została pani Elżbieta Bajger.

W tegorocznej edycji programu, organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy konkursy wojewódzkie:

1. na plakat "Trzymaj formę- to się opłaca",

2. na spot edukacyjny "Patent na dobrą formę",

3. na komiks "Mój dziennik aktywności fizycznej".

Zachęcamy gorąco naszych uczniów do udziału w tych konkursach.

"Trzymaj formę" - zgłoszenie szkoły do projektu

26 lutego 2021