We wtorek, 3 marca 2020 r., uczniowie klasy VI – Mikołaj Strugała i Julia Zych wzięli udział w VII Edycji Gminnego Konkursu „Mistrz Ortografii”. Patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Gminy Jedlicze – p. Jolanta Urbanik. W zmaganiach z polską ortografią wzięło udział 24 uczniów ze szkół z terenu naszej gminy.

Uczniowie rozwiązywali 22 zadania ortograficzne oraz pisali dyktando. Konkurs trwał 90 minut, a jego celem było zgłębienie zasad polskiej ortografii i interpunkcji, stosowanie tychże zasad w praktyce oraz rozwijanie zainteresowania językiem ojczystym.

Uczestnicy turnieju za udział otrzymali drobne upominki.

Na wyniki konkursu uczniowie muszą poczekać – ich ogłoszenie nastąpi 20 marca 2020 r. podczas XI Wiosennego Turnieju Wiedzy.

Naszym uczniom życzymy sukcesów we wszystkich konkurencjach przygotowanych dla szóstoklasistów.

Autor: Agata Misygar-Grzesik

Udział szóstoklasistów w Gminnym Konkursie „Mistrz Ortografii”

06 marca 2020