Demokracja, parlamentaryzm, patriotyzm, a przede wszystkim wolność – to te wartości, z którymi powinno kojarzyć się Święto Narodowe Trzeciego Maja. „Z pieśnią na ustach” toczyły się najtrudniejsze walki o wolność ojczyzny, dlatego utwory mówiące o naszej historii powinny nieustannie towarzyszyć młodemu pokoleniu żyjącemu w wolnej Polsce.

Okazją do zaprezentowania tych utworów był przeprowadzony z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Ogólnopolski konkurs piosenek współczesnych związanych z wolnością „Muzyka łagodzi, muzyka radzi, muzyka nigdy Cię nie zdradzi”, którego rozstrzygnięcie – ogłoszenie wyników przypadło na początek maja. Na konkurs, skierowany do uczniów szkół podstawowych klas IV - VIII w kategoriach: soliści i grupy wokalne, nadesłano 58 prac z 43 placówek oświatowych z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała: Nadia Targ uczennica klasy IV. Zaśpiewała piosenkę patriotyczną „To nasza ojczyzna”. Konkurs przeprowadzony był w formie online.

Do szkoły wpłynęły podziękowania dla uczennicy i placówki za udział w konkursie.

Wioletta Zygmunt

Udział uczennicy w Ogólnopolskim konkursie „Muzyka łagodzi, muzyka radzi, muzyka nigdy Cię nie zdradzi”

19 maja 2021