W roku szkolnym 2020/2021 odbywa się VIII edycja ogólnopolskiego programu „Dziel się Uśmiechem”. Do końca tego roku szkolnego prawie 100 000 uczniów szkół podstawowych zapozna się i pogłębi swoją wiedzę w zakresie higieny jamy ustnej oraz sposobów zapobiegania próchnicy. Ambasadorką programu edukacyjno - profilaktycznego  jest aktorka – Magdalena Różczka. Partnerami działań prozdrowotnych są Polski Czerwony Krzyż (Klub Wiewiórka PCK), Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

Program „Dziel się Uśmiechem” jest w całości finansowany przez firmę Mars Polska, która co roku przekazuje na jego realizację 1% ze sprzedaży dowolnych gum Orbit® we wskazanych miesiącach.

W związku z udziałem w akcji uczniowie naszej szkoły, odbywający obecnie zajęcia w systemie stacjonarnym, otrzymali atrakcyjne materiały dydaktyczne oraz pakiety do pielęgnacji zębów, składające się ze szczoteczki, pasty oraz bezcukrowej gumy do żucia Orbit®.

Do uczniów trafiły  dedykowane dla nich egzemplarze „Dziel się Uśmiechem”. Z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat przygotowano zeszyt „Ja i moje zęby”, a dla uczniów w wieku 10-13 lat – „Ja i mój uśmiech”. Specjalnie opracowane materiały mają pokazać uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o higienę zębów, jak i korzyści płynące ze zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Dzięki angażującym ćwiczeniom, grom i quizom dzieci zdobywają wiedzę, a do tego świetnie się bawią. Zeszyty edukacyjne otrzymała każda szkoła podstawowa biorąca udział w programie. Zostaną one wykorzystane w ramach kształcenia zintegrowanego, godziny z wychowawcą, przyrody i biologii.

Autor: Agata Misygar-Grzesik

Udział w VIII edycji programu „Dziel się Uśmiechem”

22 lutego 2021