We wtorek, 7 stycznia, uczniowie klas V - VIII uczestniczyli w Interaktywnym Widowisku Multimedialnym – „Krzyżacy, czyli filmowa rekonstrukcja historyczna” w reżyserii Michała Dawidowicza. Do wspólnej zabawy zachęcili widzów aktorzy Teatru Show. Uczennica naszej szkoły – Róża Ekert, dzięki specjalnemu biletowi, aktywnie uczestniczyła w tworzeniu inscenizacji. Młodzież, biorąca udział w widowisku, wcieliła się w role postaci charakterystycznych dla epoki opisywanej w „Krzyżakach”. W trakcie rekonstrukcji uczniowie biernie i czynnie mogli zetknąć się z produkcją filmową, odkrywając jej tajniki.

W najbliższym czasie otrzymamy dostęp do materiałów filmowych ze spotkania, zawierających pokaz nabytych przez uczniów umiejętności, w celu wykorzystania ich na zajęciach szkolnych.

Opiekę nad uczniami w trakcie wyjazdu do RCKP sprawowały panie – Agata Misygar-Grzesik oraz Beata Orzechowska.

Autor: Agata Misygar-Grzesik

Wyjazd na pokaz interaktywny