Dwie uczennice z naszej szkoły:  Daria Nowak z kl. VI i Julia Zych z kl. VII wzięły udział w Ogólnopolskim Wielkim Teście Edukacyjnym z Biologii - „Planeta i Życie”. Test był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: KAT I organizmy żywe (kl. V-VI) i KAT II  ciało człowieka- tkanki, narządy, układy (kl. VII - VIII). Konkurs został przeprowadzony na platformie edukacyjnej z biologii. Test trwał 45 minut, uczennice mogły uzyskać 30 punktów po jednym punkcie za zadania zamknięte i sześć punktów za zadania opisowe.

Miło nam poinformować, że Julia Zych zajęła IX miejsce w Polsce,  natomiast Daria Nowak zajęła XV miejsce w Polsce.

Serdecznie gratulujemy uczennicom wiedzy i zaangażowania w Wielkim Teście Edukacyjnym z Biologii.

Autor: Agata Kazalska

Wyniki  Ogólnopolskiego Testu Edukacyjnego z Biologii „Planeta i Życie”

15 kwietnia 2021