W dniu 28 grudnia 2020r. odbyło się wręczenie nagród w Urzędzie Marszałkowskim w konkursie „Hej Ludowa Melodio”.

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch wręczył nagrody aż w ośmiu kategoriach. Jedną z nich był konkurs piosenki ludowej dla uczniów szkół podstawowych klas I - III. Spośród wysłanych nagrań, wyróżnienie otrzymały uczennice Szkoły Podstawowej w Potoku: Aleksandra Szlachta i Joanna Stareńczak. Dziewczynki, w strojach ludowych pięknie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w utworach: „Czerwone jabłuszko” i „Lipka”, które zostały docenione przez jury w wojewódzkim konkursie. Tym samym młode artystki przyczyniły się do propagowania dziedzictwa kulturowego regionu i piękna ziemi podkarpackiej.

Konkurs miał na celu promowanie piękna i atutów podkarpackiej ziemi oraz ochrony środowiska naturalnego z myślą o kolejnych pokoleniach i został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich objętej PROW na lata 2014-2020.

Gratulujemy uczennicom talentu i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych.

Autor: Wioletta Zygmunt

Wyróżnieni w wojewódzkim konkursie "Hej Ludowa Melodio"

30 grudnia 2020